Uvedený plazma router instalovaný u nás na firmě je první zcela nový ploter pro termické dělení uhlíkaté oceli. Jde o model opírající se o předešlé modelové řady, plazma routery 1. a 2. generace. Předešlé modelové řady byly stavěné s ohledem maximální výkon/cena, minimální udržba. Praxí se ukázalo, že tato konstrukce funkční byla, ovšem vyžadovala seřizování při delším provozu. Tohle seřízení vždy zvládl zákazník sám, ale byl to do budoucna limit. Těchto strojů se prodalo za 3 roky více jak 400ks.

Modelová řada 2017, je postavená na přesném lineárním vedení, kryté hranou, neboť z praxe již víme, jak se chovají odlítávající okuje při propalu i samotném řezu. Tohle vedení je s drobnou údržbou velmi stabilní a přesné. Jde o převzatou konstrukci z našich CNC frézek. Vymezení vůlí u hřebenů je vyřešeno plovoucím motorem s převodovkou, který naprosto přesně kopíruje usazení hřebenu. Pro pohon jsou použité hybridní serva dosahující dostatečně velkou rychlost a přesnost. Především je velmi nutné použití převodového ústrojí, v praxi se setkáváme s konstrukcemi, kde na krokovém motoru je přímo nějaký pastorek či řemen. Tato konstrukce není možná, motor nezvládne mikrokrokování a tím si neudrží stálou polohu a už vůbec ne opakovatelnou přesnost.

Dále jsme zdokonalili kompletní vnitřní elektroniku, měření výšky, inteligentní dotyk před zápalem, antikolizní systém, detekce uložení plechu kamerou, nebo referenčními body. Byl doplněný audioprocesor pro hlášení chyb operátora, bezdrátové rozhraní pro bezdrátové spínání odsávacího ventilátoru, osvětlení, případně jiných přidružených zařízení. Na trhu je dnes již dost podobných "výrobců" těchto routerů, kteří se opírají o naše konstrukce, někteří dokonce i na našich strojích pracují a pak je sabotují ve svůj propagační prospěch. Takových "dinosaurů" je tu dost, ale z praxe víme, že cesta z pravěku, vede jen do pravěku a vše je o referencích a reálně získaných zkušenostech z řad všech zákazníků, kteří se přímo podíleli na vývoji tohoto nového stroje.

ADRESA MÍSTA INSTALACE:

Svatobořice-Mistřín

image
image
image
image
image
image